I Konkurs Informatyczny Bóbr 25-27 października 2006 roku.

I Konkurs Informatyczny Bóbr odbył się w Polsce w dniach 25-27 października 2006 roku. Do udziału w konkursie zgłosiło się 1118 szkół. Ostatecznie w konkursie wzięło udział: 1813 uczniów szkół podstawowych, 2026 uczniów szkół gimnazjalnych, 2257 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Laureaci – szkoły podstawowe

MiejsceLiczba punktówUczestnikSzkołaWojewództwo
I121UczeńZespół Szkół Publicznych w Nowej Iwicznejmazowieckie
II113UczeńZespół Szkół im. Synów Pułku w Węglowicachśląskie
III112UczennicaSzkoła Podstawowa Wszedzień, Mogilnokujawsko-pomorskie
III111UczeńSzkoła Podstawowa Nr 257 im. Prof. M. Falskiego w Warszawiemazowieckie
III110UczeńSzkoła Podstawowa Nr 1 w Koluszkachłódzkie

Szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne

Ze względu na brak możliwości obiektywnego porównania wyników konkursu uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, postanowiono nie wyłaniać laureatów na tych poziomach. Wśród prawidłowych wyników zanotowano:

• najwyższy wynik dla szkół gimnazjalnych: 128 punktów
  • najwyższy wynik dla szkół ponadgimnazjalnych: 123 punkty

Dzięki hojności sponsorów, Organizatorzy mieli większe możliwości przyznania nagród Uczestnikom konkursu. Dzięki temu postanowiono również rozszerzyć listę Laureatów konkursu ze szkół podstawowych do uczniów, którzy uzyskali co najmniej 110 punktów.

Laureaci ze szkół podstawowych otrzymali nagrody książkowe. Uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali co najmniej 110 punktów, otrzymali upominki książkowe a Ci, którzy stracili swoje rozwiązania, otrzymali nagrody pocieszenia.

Dyplomy

Wszyscy uczniowie – uczestnicy konkursu oraz wszyscy nauczyciele – opiekunowie, którzy podjęli trud zorganizowania konkursu otrzymali możliwość wydrukowania ze strony konkursu pamiątkowych dyplomów.

Rozwiązania zadań konkursowych

Szkoły, którym nie udało się wystartować w konkursie, a chciałyby zapoznać się ze specyfiką zadań informujemy, że można pobrać pliki konkursowe z próby konkursu oraz I konkursu wraz z hasłem pozwalającym na ich uruchomienie. Jako kod ucznia wystarczy podać ciąg ośmiu dowolnych wielkich liter.

Pliki do pobrania

SzkołaPytaniaHasłoOdpowiedzi
podstawowaPobierzKonkursBobraToDobraZabawaPobierz
gimnazjumPobierzBardzoDobryFilmFabularnyPobierz
ponadgimnazjalnaPobierzCzytamPismaInformatycznePobierz

Przypominamy!

Aby otworzyć pliki PDF zawierające pytania konkursowe, należy wcześniej zainstalować na komputerze program Adobe Acrobat® Reader w wersji 7.0, rozpowszechniany bezpłatnie przez firmę Adobe.