Olimpiada Informatyczna Juniorów – Kolejne wyzwanie dla Bobrów

16 września wystartowała Olimpiada Informatyczna Juniorów (OIJ) – więcej szczegółów na stronie oij.edu.pl. Dotychczas w Olimpiadzie Informatycznej (OI) uczestniczyli głównie uczniowie szkół ponadpodstawowych. W tym roku została powołana olimpiada informatyczna dla uczniów szkół podstawowych, a faktycznie jest kontynuacją wcześniejszych konkursów i olimpiad dla uczniów młodszych.
Zachęcamy do spróbowania swoich sił w OIJ, która jest rzeczywiście informatycznym konkursem. Pierwszy poziom OIJ jest łagodnym wprowadzeniem, złożonym z trzech tur: testu z algorytmiki i programowania w języku Python lub C++, tury kilku łatwiejszych zadań programistycznych i tury nieco trudniejszych zadań. Bardzo szczegółowe informacje są zamieszczone na stronie oij.edu.pl.
Prośba do nauczycieli, by wsparli uczniów zainteresowanych udziałem w OIJ.
Prowadzonych jest wiele różnych inicjatyw umożliwiających uczniom przygotowanie się do udziału w OIJ, polecamy zwłaszcza Olimpijskie Koło, które od podstaw przygotowuje do udziału w Olimpiadzie: http://oki.org.pl/.

Poniżej plakat wydarzenia: